· TGRT Belgesel TV

TGRT Belgesel, yıl içinde de yerli yapım belgesellere ağırlık vermeye devam etmektedir.

TGRT Belgesel TV’nin temel yayın prensibi; hazırladığı ve sunduğu belgesellerle kültür, medeniyet, tarih ve manevi değerlere dikkat çekmeyi ve bunlara sahip çıkılmasına amaçlamaktır.

Kültür ve medeniyet tarihimize ışık tutan belgeseller

Dini ve milli değerlerimizin, yurt içindeki kültür ve tabiat varlıklarının tanıtılması amacıyla hazırlanan Seyyah-ı Fakir, Velhasıl, Kıyıdan Köşeden Hikâyeler, Huzura Doğru, Gönül Sultanları, Prof.Dr. Orhan Karmış’la tefsir, Yolumuzu Aydınlatanlar, Tarihimizde İz Bırakanlar, İsmail Yağcı ile Tarih Sohbetleri, Kültürümüz Medeniyetimiz gibi programlar izleyiciler tarafından büyük ilgi görmektedir.

Diyarlardan Gönüllere, Devr-i Âlem, Tarihin Belgeseli adlı belgesel programlarıyla Türk ve Osmanlı medeniyetinin dünya üzerindeki izlerini araştıran ve ekranlara taşıyan kanal, program yelpazesini genişletmek amacıyla yeni yatırımlarına devam etmektedirler.

TGRT_BELGESEL_YAYINI

 YouTube üzerinde oluşturulan TGRT Belgesel TV kanalı (https://youtube.com/tgrtbelgeseltv) sayesinde izleyiciler, yeni yapılan ve TGRT Belgesel TV’nin arşivinde bulunan belgesellere arzu ettikleri zaman ulaşabilmektedir.

Birçok belgesel kanalı, ağırlıklı olarak yerli olmayan belgeselleri ekrana taşıyarak yeni neslin yabancı kültür hegemonyası altına girmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle TGRT Belgesel TV, yıl içinde de yerli yapım belgesellere ağırlık vererek özellikle genç nesillerin kendi kültürlerini daha yakından tanımasına katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

· İstediğiniz Yerde İzleyin

TGRT Belgesel, yıl içinde de yerli yapım belgesellere ağırlık vermeye devam etmektedir.

· Sıkça Sorulan Sorular

TGRT Belgesel TV’yi TURKSAT 4A ve D-SMART’tan izleyebilirsiniz. 

TGRT Belgesel TV Frekans Bilgileri için tıklayın

İstediğiniz zaman https://tgrtbelgesel.com.tr/canli-yayin adresinden internet bağlantılı herhangi bir cihaz ile (bilgisayar, tablet, akıllı telefon) TGRT Belgesel Canlı izleyebilirsiniz.

Dini ve milli değerlerimizin, yurt içindeki kültür ve tabiat varlıklarının tanıtılması amacıyla hazırlanan Huzura Doğru, Seyyah-ı Fakir, Velhasıl, Kıyıdan Köşeden Hikâyeler, Gönül Sultanları, Prof.Dr. Orhan Karmış’la Tefsir, Yolumuzu Aydınlatanlar, Vakıf Medeniyeti, İsmail Yağcı ile Tarihin Belgeseli, Kültürümüz Medeniyetimiz gibi programlar izleyiciler tarafından büyük ilgi görmektedir.

Diyarlardan Gönüllere, Devr-i Alem, Tarihin Belgeseli adlı belgesel programlarıyla Türk ve Osmanlı medeniyetinin dünya üzerindeki izlerini araştıran ve ekranlara taşıyan kanal, program yelpazesini genişletmek amacıyla yeni yatırımlarına devam etmektedirler.

TGRT Belgesel TV YouTube Kanalı

Scroll to top